לאן נודדת המחשבה שלי בזמן שמדברים על ססמאות…..

בשבוע האחרון התעסקתי בנושא מעניין שעוסק רובו ככולו בשילובי אותיות, בקודים ובמונחים ששימשו כר נרחב לסופרי המד"ב: העולם הקיברנטי או בטרנסקריפציה המודרנית יותר – עולם הסייבר.
השתתפתי בוועידה השנתית של איגוד ה-ISSA –Information Systems Security Association או בשמו העברי – האיגוד העולמי לאבטחת מערכות מידע.

רשמתי לעצמי שבעצם, מהתפיסה של אבטחת מידע – עברנו לתפיסה של אבטחת מערכות מידע.
מערכת מידע היא אפילו מחשב בודד אחד בו יכולים לגור להם יחדיו מידע פרסומי, מידע ניהולי, מידע סודי ומערכות הפעלה – שכל מה שמפריד ביניהם הן "מחיצות" שנפתחות בפני המתבונן ע"י שימוש במילת הקסם הנכונה.
כמובן שהאויבים האולטימטיביים של השומרים על מערכות המידע הם ההאקרים.

דיברו על הגנות, הצפנות וסיסמאות ואז חשבתי על זה שאחד ה"האקרים" הראשונים שאני מעלה בדעתי – עלי באבא – הפך לסלבריטי עשיר בתקופתו באמצעות אמצעי ההאזנה הפשוט ביותר – האוזן האנושית.

"סומסום היפתח" או בצורה הידועה יותר "Open Sesame" הייתה אחת הסיסמאות הראשונות שנפרצו – לפחות אצלי בזיכרון….. מעניין מה הפתרון שיציעו אנשי אבטחת מערכות מידע ל-40 השודדים…..

פורסם בקטגוריה כללי. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

תגובה אחת על לאן נודדת המחשבה שלי בזמן שמדברים על ססמאות…..

  1. מאת Ester Yang‏:

    לדבריי נדב ארבל, מנכ"ל סייברהאט, "המגמה של הקשחת מערכי ההגנה, בניית צוותי תגובה מקצועיים, הפקת מודיעין קיברנטי והתאמת המערכות הקיימות בארגון לייחוס האיום חדש, תופסות תאוצה רבה. בחוכמה רבה עושים הארגונים אשר מקדימים לטפל בנושא. בחודשים האחרונים זכינו בכמה פרויקטים דומים בארץ ובעולם". ארבל הוסיף, כי "נספק לבנק את השירותים הנדרשים אשר ימצבו אותו בהתאם לסטנדרטים הגבוהים ביותר הנהוגים כיום בארץ ובעולם בתחום הגנה בסייבר, כמו גם בטכנולוגיות אבטחת מידע בכלל".

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>