מה בין DRP להמשכיות עסקית

רבים מבלבלים בין DRP הן במשמעות של "Data Recovery Plan"  במשמעות של "Disaster Recovery Plan" . בשני המונחים משתמשים בעיקר בענף ההיי-טק", אבל לא רק.

נכון ש-DRP חשוב מאוד. חייבים להגן על המידע, לדאוג לגיבויים, שחזורים ויכולת אחזור נתונים. גם תכנית שיקום מאסון חשובה מאוד.
שני הדברים הינם מרכיבים חשובים מאוד בתוכנית טובה להמשכיות עסקית.

הבעיה היחידה היא שמי שמחזיק תכנית "DRP" מרגיש בטוח, מרגיש שיש לו תכנית טובה להמשכיות עסקית מבלי להבין שמה שיש בידיו היא יכולת טובה לאחזר מידע. רק מה – היכן בדיוק יאוחזר המידע? אם המחשבים ניזוקו, המשרד בלתי נגיש וכל מערך ההספקה משובש – למה וכיצד ישמש המידע?

לדוגמא, ראו את הכתבה בכלכליסט "ביה"ח פוריה השלים הטמעת פתרון המשכיות עסקית במיליון שקל"

שוב הבלבול הרגיל בין DRP להמשכיות עסקית. לפחות מהכותרת ניתן להבין שההטמעה היתה של "פתרון" ולא של מערכת המשכיות עסקית. הנה עולה השאלה: מה יעזור המידע אם לא יהיו מחשבים לשלוף אותו או מיטות לטיפול בחולים שהמידע לגביהם יאוחזר ברגע…..

כדאי לקרוא גם את המאמר שכתבתי בנושא.

פורסם בקטגוריה המשכיות עסקית. אפשר להגיע לכאן עם קישור ישיר.

3 תגובות על מה בין DRP להמשכיות עסקית

  1. מאת Seth M. Rice‏:

    לסיכום, ארגונים שמחפשים פתרון גיבוי מקומי לוירטואליזציה על גבי LAN עם שחזור גרנולארי למערכות וירטואליזציה בלבד, כדאי שישתמשו ב Veeam כפתרון. ארגון שמחפש פתרון DRP או BCP או HA לאתר מרוחק מומלץ שישתמש בפתרונות של Double-Take שלמעשה הוא מוצר שתוכנן להמשכיות עסקית, מספק גמישות לכול מערכת X2X , מספק אמינות שהמידע והמערכות אכן יעלו בצד השני מהר ודואג שאיבוד המידע יהיה מנמאלי וקרוב ל 0.

  2. מאת Lynn Stephens‏:

    בר-אל סיכם באומרו, כי "משך הזמן בו בנק יכול להתקיים ללא מערכות מידע הוא שבוע. ייתכן שלעיתים אין אפשרות להיערך, אולם ניתן להיערך להקמה של תכנית להמשכיות עסקית. ישנן היכולות, יש את התקנים, גם הבינלאומיים וגם תקן ישראלי".

  3. מאת Nona Pate‏:

    נכון ש-DRP חשוב מאוד. חייבים להגן על המידע, לדאוג לגיבויים, שחזורים ויכולת אחזור נתונים. גם תכנית שיקום מאסון חשובה מאוד. שני הדברים הינם מרכיבים חשובים מאוד בתוכנית טובה להמשכיות עסקית.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. (*) שדות חובה מסומנים

תגי HTML מותרים: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>